Hladina alfa

Hladina alfa
Výskum dokázal, že v hladine alfa dochádza najviac k posilneniu a regenerácii všetkých životných funkcií organizmu.

Hladinu alfa rozdelujeme  do troch častí :
1.Vysoká ALFA (11-13 Hz)
2.Nízká ALFA (8- 10 Hz)
3.SUPERALFA (7,83 Hz)

 

Stav vysokej ALFY:

V stave vysokej alfy sme často, bez toho aby sme si to uvedomovali.
S týmto stavom tiež súvisí akýkoľvek príjemný pocit či prežitok.

Napríklad:

  • počúvanie hudby,
  • čítanie,
  • dobrý film, zaujímavý program v televízii,
  • divadelné predstavenie,
  • prechádzka,
  • dobré jedlo apod.

 

Vysoká alfa je spontánnym stavom pohody, pokoja, istoty a bezpečia.

Stav nízkej  ALFY  a  SUPERALFY:

Nízka alfa a superalfa je hlboký relaxovaní stav tela aj mysle pri plnej bdelosti vedomia.

V tomto stave dochádza k spomaleniu mozgových vĺn a tiež synchronizácii (prepojenia) oboch mozgových hemisfér. To má veľmi blahodarný vplyv na psychiku a fyzické telo a náš mozog pracuje oveľa efektívnejšie.

Pokiaľ dokážeme, napríklad pomocou relaxačných techník, v nízkej alfe častejšie zotrvávať, môžeme začať využívať naše skryté schopnosti. Je dokázané, že aj obyčajným pasívnym zotrvávaním v tejto hladine dochádza často k spusteniu samoliečebného mechanizmu v tele.

Zotrvávaním v hladine alfa tiež veľmi posilňujeme imunitný systém.

Ďalším priaznivým účinkom tejto “magickej” hladiny je jej vplyv na schopnosť učenia, sústredenia a pamäti.

 

Je napríklad známe, že v kláštoroch v Tibete majú mnísi neobyčajnú schopnosť zapamätať si texty modlitieb obsahujúce až niekoľko tisíc slov. Výskumom tohto fenoménu vyšlo najavo, že sa mnísi najskôr uvedú meditáciou do kľudového stavu v hladine alfa a potom sústredene počúvajú predčítanému textu modlitieb. Týmto spôsobom sa ukladajú dlhé texty hlboko do pamäti. S hladinou alfa tiež súvisí aj tzv. mimozmyslové vnímanie. Anglická skratka pre tento fenomén je ESP (Extra Sensorial Perception). Najznámejším príkladom ESP je telepatia.

Telepatia je schopnosť prenášať a zachytiť myšlienky. Jeden človek na niečo intenzívne myslí a iný človek, vzdialený hoci aj tisíce kilometrov je schopný túto myšlienku zachytiť a nahlas reprodukovať. Bolo zistené, že telepaticky nadaným ľuďom nevadia v prenose myšlienok žiadne prekážky.

Vedci nechávali telepatov pracovať pod vodou, hlboko pod zemou a dokonca bol tiež uskutočnený experiment, ktorý dokázal, že telepatia funguje aj na kozmické vzdialenosti. Na otázku, aká energia umožňuje prenos myšlienok, veda zatiaľ nepozná odpoveď. Fyzici len dokázali, že sa v prípade telepatie nejedná o prenos elektromagnetickým vlnením. Zdá sa, že v rámci nášho vesmíru existujú energie, ktoré sa zatiaľ modernými prístrojmi nedajú zachytiť ani merať. Napriek tomu naše telo a mozog s týmito energiami pracuje.

Experimenty s telepatiou taktiež potvrdzujú, že túto schopnosť má v podstate každý človek. Líšime sa len stupňom rozvoja týchto schopností. Každý z nás sa už niekedy so zážitkom ESP osobne stretol. Obvykle sa tomu hovorí šiesty zmysel a súvisí so schopnosťou predvídať niektoré budúce udalosti. Uvedieme teraz príklad zážitku ESP. Niektorí z Vás ste možno niekedy mali pocit, že sa na Vás niekto zozadu díva. Logicky to nebolo možné vedieť, a predsa ste mali zvláštny, väčšinou nepríjemný pocit.

Otočili ste sa a videli, že sa nemýlite. Naozaj sa na Vás niekto upreto díval. Mimozmyslové vnímanie tiež súvisí so schopnosťou diagnostikovať a mentálne liečiť či uzdravovať druhé osoby. Sú to prípady tzv. senzibilov, jasnovidcov a prírodných liečiteľov. Podstatné na fenoméne ESP je to, že vždy súvisí so stavom vedomia v nízkych hladinách alfa a možno ho teda rozvíjať a využívať.

 

Uverejnené v Články, Mozog Označené s: ,